נעים להכיר אני רונית קופליס

אחות מיילדת מוסמכת משנת 85, מדריכה להכנה ללידה משנת 1986

רונית קופליס – משנה מדיניות בממסד המיילדוּתי בישראל.
נשואה לאיל, אם לארבעה אנשים יפים: לטם, ליאור, גון וגאיה, וסבתא ל- 9 נכדים מקסימים.
המיילדת שאני היא מסע חיים.

 • במקצועי אני אחות מוסמכת משנת 1981.
 • הייתי אחות טיפול נמרץ במשך שלוש שנים. 
 • אני מיילדת מוסמכת משנת 1985, אז סיימתי לימודי מיילדות ועבודה בחדר לידה "אסותא" הקטן בתל אביב.
 • אני מדריכת הכנה ללידה משנת 1986.
 • בשנת 1988, עם סגירת חדר הלידה התל אביבי, עלינו כל קבוצת המיילדות לחדר הלידה בביה״ח משגב לדך שבירושלים. זה היה חדר לידה אשר נוהל ע"י מיילדות למען יולדות ולמען הלידה הטבעית. אט אט גם לשם נכנסה הרפואה המיילדותית בניהולם של רופאים. 
 • משנת 1994, עם לידתה של בתי הרביעית, עזבתי את חדרי הלידה לחלוטין ונשארתי לילד רק בלידות בית ולהעביר קורסי הכנה ללידה
רונית קופליס - המקום מקצועות הלידה
רונית קופליס - המקום מקצועות הלידה
רונית קופליס - המקום מקצועות הלידה

כל השנים הוספתי לימודים למען הבנתי את עולם המיילדות והחיים בכלל

 • לימודי הילינג עם פרדי טל
 • רפואה קבלית עם הרב עוזרד
 • הולודינמיקה עם ד"ר ורנון וולף
 • הנחיית מעגלי נשים עם יעל מי אורה 
 • צמחי מרפא, הומיאופטיה, שמנים – בלידה 

ועוד ועוד…. 

נפגשתי ולמדתי עם מיילדות מכל העולם:

 • סדנאות עם המיילדת ורנה שמידט באיטליה
 • מיילדות רוסיות וגרמניות בנושאי מיילדוּת ולידות מים 
 • סדנאות עם איגור צ'רקובסקי
 • מיילדות דרום אמריקאיות ששיתפו אותי בתפיסתן לגבי האמונה בגוף היולד ועל קדושתו 
 • מיילדות אמריקאיות שהעשירו אותי ברזי הלידה הטבעית מגובה מחקרים .

היוזמות שהקמתי לאורך השנים: 

 1. בבי"ת – בטיחות בלידה יולדות תינוקות. ארגון שהוקם בשנת 1990 יחד עם המיילדת גליה פלד היקרה,
  ומטרתו למסד את לידות הבית.
  האמנתי אז כמו גם היום, כי חייב להיות שיתוף פעולה בין הממסד הרפואי לבין הבוחרות ללדת ולילד בבית. זכותה של האישה לבחור את מקום הלידה, ועל המדינה לממן זאת כאופציה בטוחה לכל אזרחית משלמת מיסים. לצערנו איש לא הצטרף אלינו, איש לא האמין בקיום לידות בית בישראל, והארגון דעך בשקט רב.
 2. קורסי הכנה ללידה – לאורך השנים העברתי קורסי הכנה ללידה, בהם לימדתי נשים לדאוג לעצמן ולתינוקיהן בלידה. היה חשוב לי להביא אל חדרי הלידה את האישה היודעת, אשר מתוך הידע- מאמינה בגופה היודע ללדת.
 3. עמותת "נשים קוראות ללדת" – אשר הוקמה לאחר יום עיון בנושא בטיחות לידות בית שיזמתי בשנת 2000.
 4. קורס הדולות הראשון שלי – נפתח בשנת 2004.  הקורס נפתח לאחר שהרציתי בארגון ההומאופטים, ובסוף ההרצאה ניגשו אלי ארבע נשים מקסימות שביקשו ללמוד ללוות נשים. מאז ועד היום, כל שנה אני מכשירה דולות בקורסים אותם אני מובילה. 
 5. ארגון אמה"י – ארגון מיילדות הבית בישראל. בשנת 2004 הקמתי יחד עם שתי חברות את ארגון מילדות הבית הראשון בישראל. כיום מונה הארגון 20 מיילדות, אחיות לאמונה שלידה טבעית לאישה בריאה בגופה ונפשה- נכון לה להתקיים גם בבית.
 6. הוצאת הדיסק "בתשיעי ילדת" – בשנת 2004 יצא הדיסק שנועד להכין כל אישה להריון בריא, זורם וללידה בריאה.
 7. משנת 2006 אני מביאה את הלידה בפרוש הרחב שלה לידי ביטוי.  חיבורי תודעה רוחית בהעצמת נשים ולידתן את עצמן .
 8. מאז ועד היום אני מעבירה סדנאות, טקסים, מעגלת מעגלי נשים, סדנאות ריפוי וליווי תהליכי התפתחות של אנשים, כל זאת תוך כדי העברת הידע שלי לנשים- שליחות לעולם נשי טוב יותר: מיילדות, דולות ורופאות נשים. כל אלו מעניקים לי אושר עצום והנאה מרובה. 
 •  

אני מאמינה

אמונתי היא כי המקום הנכון לתינוק להיוולד בו הוא הבית.
זכותה של כל יולדת לבחור את מקום הלידה, ולכן יוולד התינוק כפי שנכון לו, היכן שתבחר אמו..
אני מיילדת בלידות בית מאז 1987.  מאז הזוג הראשון שהזמין אותי ליילד אותם בבית, ו"החזירו אותי בתשובה" להאמין שיש כוחות ואנרגיות שאני לא רואה אלא חשה ("את יודעת שיש אנרגיות לעץ הזית?"). 

הרצתי לצוותים מקצועיים על תחום הלידה הטבעית בו העמקתי, והיוויתי גורם ממריץ (יחד עם קומץ מיילדות נוספות) לשינוי במיילדוּת הישראלית, ואני גאה על כך.  

כולי תפילה שנצליח למסד את לידות הבית בישראל, כולל מימון מלא של הלידה ע"י הממסד. ברבות השנים נתתי את לבי לכך, אני שותפה לפעילותן של נשים טובות ויפות המאמינות אמונה שלמה ביכולתה של האישה ללדת בלידה עוצמתית, טבעית ומיטיבה, ובידינו לסייע לה בכך. התינוק/ת, הינו/ה ישות עצומה רגישה ביותר, הקולטת ופולטת מידע ועלינו רק להקשיב לו/ה- גם בתקופה הרחמית שלו/ה, ובטח מיד בהיוולדו/ה. 

עלינו להתייחס בכבוד אל ה"נבט הרך" ולראות בכל תינוק/ת התגשמות חלום.
זה הבסיס המניע את אופי המיילדוּת לפיה אני נוהגת.

אמונתי מגיעה עד למקום בו כוחות היקום/ האלוהים רבי ההשפעה מפעילים בלידות חיים ומוות. כל אישה נולדת מחדש בלידה. כוחות היקום מפעילים אצלנו סדנה חוויתית, אותה עוברות כל משתתפות הלידה: האם, התינוק, האב, המיילדת וכל הנוכחות האחרות. באמונה חזקה ניתן להשפיע על תהליך הלידה.

ליווי של נשים על רצף החיים נותן לי פן נוסף למימוש הייעוד שלי בעולם.
אני כאן עבורך- לכל שאלה, גילוי לב, וכל שתבקשי. הנני.

רונית קופליס - המקום מקצועות הלידה
רונית קופליס - המקום מקצועות הלידה

הסיפור האישי שלי: 

נולדתי ילדה עם רגישות קליטה, ילדה חולמת חלומות מתגשמים. כיום אני חוזרת לקשב אל תדרי היקום, לאמונה באל/ה עליון, לאמונה בטוב ובכח המנהל את אותו שפע נפלא.

כנערה צעירה בת 17 הצטרפתי למשמרות לילה בבית חולים עם דודתי, מה שגרם לי להצטרף ללימודי סיעוד כעתודאית. בשנה הראשונה, לקראת סיום השנה, נשלחנו למחלקות האשפוז באופן אקראי כדי להבין מהי עבודת האחות. נפל בחלקי להגיע לחדר לידה. הגענו 5 צעירות לחדר הלידה, שם פגשה אותנו מנהלת חדר הלידה ששאלה שתי שאלות. אני זוכרת שעניתי נכון על אחת מהשאלות, כי קיבלתי "פרס" – אצבעותי חדרו ל"קודש הקודשים" הנשי, במטרה לגלות מה הדינמיקה בצוואר הרחם (הכל באישור האישה כמובן). מנהלת חדר הלידה בדקה את האישה אחרי והתלהבה מאבחנתי – אני זוכרת עד היום שזו היתה פתיחת צוואר רחם ל 3 ס"מ ומחיקה של 100%. כך קיבלתי עוד "פרס": ידיה אחזו בידי, ואני קיבלתי אל ידי תינוקת מקסימה יפהפיה שהוגשה אל האם (מעניין שאז הניחה אותו ישר על הבטן של האמא). בגיל 19, בשנת 1979, קיבלתי תחת השגחת הממסד הרפואי, תינוק אל ידי, כאשר מיילדת ראשית בחדר הלידה אוחזת את ידי.

 מה הסיכוי שבגיל 19 אקבל לידה, בחדר לידה גדול וידוע בארץ, בליווי המיילדת הראשית של חדר הלידה דאז…השגחה פרטית .   השאר היסטוריה. עוד "חניכוֹת" כאלו ואחרות פגשו אותי עד שהגעתי להיות מיילדת (וכמובן אחרי). אחת החניכות היא העבודה במחלקת טיפול נמרץ, שאפשרה לי לראות כי אנשים הגיעו לכאן לחיות ולהאמין בכוח עליון שמלווה אותנו תמיד.